Bu yaz forma girmek isteyenler için

yepyeni bir uygulama; Emsculpt

 

Dünyada bir süredir yoğun talep gören yeni teknoloji Emsculpt cihazı, Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu’nun kliniğinde uygulanmaya başladı.

Diğer tüm uygulamalardan farklı olarak bu sefer önce kas yapıyor sonra yağ yakıyoruz. Mükemmel bir vücut için sadece ince olmak yetmiyor cildin tonusu sıkılığı ve belirli düzeyde bir kasa ihtiyaç var. Kadın ve erkeklerin vücutlarını şekillendirmelerine yönelik bu yeni nesil uygulamayla ilgili ayrıntıları merak ediyorsanız, işte size Kas yaparken yağ yakan Emsculpt ile ilgili ayrıntılar…

Mükemmel vücut hatları için bir yandan kas yaparken diğer yandan yağ yakmak istiyorsanız, Emsculpt son zamanların en trend uygulaması… Yeni, güvenilir ve en çok tercih edilen uygulamaları Amerika’dan sonra kliniğinde danışanları ile buluşturan Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu, bir ilke daha imza atarak fark yaratıyor. Dr Alpaslan Yaz öncesi forma girmek isteyenler için Emsculpt uygulamasını bakın nasıl anlatıyor…

“Emsculpt sadece inatçı yağ bölgelerinin incelmesine yardımcı olmuyor aynı zamanda daha belirgin karın kası, daha sıkı bir popoya sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca bu sonuçlar hiçbir ameliyat ya da enjeksiyon da içermiyor. Emsculpt cihazı teknoloji patenti ile bir benzeri olmayan yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerji kullanıyor. Uygulama alanına yerleştirilen başlıklar ile sadece 30 dakikada 20.000 kez kasların çalışmasını sağlıyor. Yanı 30 dakikada 20.000 Mekik ya da Squat yapmayı mümkün kılıyor. Bu sayede hem yağ yakıyor hem kas yaparak daha biçimli bir karın ya da daha şekilli ve kalkık bir popoya sahip oluyorsunuz” diyor ve ekliyor.

 “Emsculpt aynı zamanda 2 kez doğum yapmış ya da hamilelikte çok kilo almış kişilerin karın ortasındaki kaslarının ayrılması durumu “diastasis rektinin” tedavisinde de kullanılıyor. Ayrılmış karın kaslarının sıkılaşmasını ve öne doğru sivrilen göbeğin tedavi edilmesini sağlıyor. Amerikada farklı kilo ve yaş grupları ile yapılan bağımsız klinik çalışmalar gösteriyor ki; haftada 2 toplamda 4 seans ile sadece 2 hafta uygulama yaptıran kişilerde ortalama %19 yağ azaltımı ile aynı anda %16 kas artışı gerçekleşiyor. Kullanıcı yorumları ile tüm dünyada bilinen RealSelf sitesinde uygulama yaptıran kişilerin %96 sı uygulamadan memnun olduklarını belirtmiş ve web sayfasından yapılan duyuru ile 2019 yılının en çok dikkat çeken ve beğenilen uygulaması seçilmiştir.”

Emsculpt kimler için uygundur?

İdeal kilonuza yakınsanız fakat diğer taraftan daha fazla karın kası ya da kalkık, yuvarlak ve daha sıkı bir popo istiyorsanız Emsculpt sizin için uygundur. Emsculpt özellikle fiziksel olarak aktif olan fakat istediği görüntüye ulaşmak için desteğe ihtiyacı olanlar için tercih edilecek bir uygulamadır. İdeal kilonuzun çok üstündeyseniz farklı teknolojiler ile birlikte kullanılabilir. Genel cihaz uygulama prosedürleri için kliniğimizde bilgilendirme yapılmaktadır.

Emsculpt uygulamasının süreçleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Emsculpt uygulaması için ayrı bir hazırlık yapmak gerekmiyor. Uzanıyor ve uygulamanın sizin istediğiniz dışında kaslarınızın %100ünü çalıştırmasını hissediyorsunuz. Bu his ne bir ağrı ne de bir acı şeklinde oluyor. Uygulama yaptırırken gıdıklananlar ve gülenler bile oluyor. Tarifi mümkün olmayan bu his için denemeniz gerekiyor.

30 dakika boyunca, kasılmalar bir algoritmayı takip ediyor. Bazen daha hızlı bazen daha yavaş bazen daha güçlü oluyor. Başta çok yoğun hissedebiliyorsun ama çoğu insan birkaç dakika içerisinde alışıyor.  Emsculpt’ın elektromanyetik enerjisi kaslarınızın kendi yaptığın egzersizler ile erişebileceğinden çok daha güçlü bir şekilde kasılmasını sağlıyor.

Ortalama 30 dakika sonra, uygulama bitiyor ve terlemeden, acı çekmeden 20.000 mekik ya da squat yapmış oluyorsunuz. En güzel kısmı uygulama bittikten sonra hemen hemen herkes aynaya bakıyor çünkü işlem sonunda kasılmaların size hissettirdikleri pozitif duygu spor salonundan çıktıktan sonraki ile aynı. Tek farkı sizin yerinize Emsculpt kaslarınızı çalıştırıyor olması hemde sizin yapamayacağınız kadar.

Sonuçlar ne zaman hissediliyor?

Çoğu kişi ilk seanstan sonra farkı hissediyor. Uygulama iki hafta sürüyor kasların şekillenmesi ve büyümesi ise yaklaşık bir iki haftada daha sürüyor yani bir ay sonunda daha belirgin sonuçlara ulaşıyorsunuz. Bu etkiyi devam ettirmek isteyenler ayda bir 3 ayda 2 ya da 6 ayda 4 seanslık paketler alabilir. Bilinmesi gereken en önemli şey yaptığımız kaslar siz normal hayatınıza devam ettiğiniz sürece gitmiyor. 

Risk ya da yan etkisi bulunuyor mu?

Tüm dünyada kullanılan Emsculpt ile şu ana kadar olumsuz bir sonuç bulunmuyor. Klinik çalışmalarda bunu desteklediğini gösteriyor. Ayrıca Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından onayları bulunuyor.

 İletişim için;  

alpaslantopcu.com

Levent Mahallesi, Sülün Sk. No:9, 34330 Beşiktaş/İstanbul  

(0212) 240 59 01 / (0532) 154 51 82

Dr Alpaslan Topcu