Doku Tıp Merkezi’nde Emsculpt ile Fit Bir Vücut

Estetik bir güzelliğin sanat ile yakınlığını mimarisiyle yansıtan Doku Tıp Merkezi, Şişli’de, İstanbul’un göbeğinde 6 bin metrekare kapalı alana kurulu bir tıp merkezidir.

Doku Tıp Merkezi, Dr. Serkan Aygın tarafından 2018 yılında açılmıştır. Genç ama büyük bir deneyimin sonucu ortaya çıkmış bir tıp merkezi olan Doku Tıp Merkezi’nde Dr. Serkan Aygın’ın uzun yıllardır tanıdığı ve tecrübe ve deneyimlerine güvendiği doktorlar bir araya getirilmiştir.

Lazer uygulamalar konusunda Türkiye’de tanınan en deneyimli doktorlardan olan Şerafettin Saraçoğlu, estetik uygulamalar konusunda yenilikçi fikirleri olan Dr. Emre Kaynak, Plastik cerrahi alanında dünyanın birçok ülkesinde eğitim görmüş ve çalışmalara katılmış Prof. Dr. Aydın Saray, yine İstanbul Üniversitesi’nde yıllarca dermatoloji kürsü başkanlığı yapmış, Dr. Ümmühan Kiremitçi ve daha ismini sayamadığımız bir çok deneyimli doktor Doku Tıp Merkezi için bir araya gelmiştir.

Doku Tıp da Emsculpt ile yaza fit gir

Doku Tıp Merkezi, bu zengin kadrosunun yanında dünyanın alanında en iyiler arasında olan tedavi ekipmanlarını da bünyesine gün be gün katmaktadır. Emsculpt® cihazı ise bu cihazlardan biridir. Yine 2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir tanınırlığa sahip olmuştur. Hatta bir çok hollywood yıldızı bu cihaz ile kısıtlı zamanlarda vücutlarını şekillendirme yapmaktadır.

Emsculpt® ile insan vücudunda belirli uygulama alanlarına gönderilen elektromanyetik enerji ile kasların kasılması sağlanır. 30 dakika boyunca supramaximal yani normalden 5 kat daha fazla bir kasılma ile o bölgedeki kasların %100 ünü hareketlendirir. Kaslar o kadar çok çalışmaya maruz kalırlarki müthiş bir enerjiye ihtiyaç duyarlar bu enerjiyi ise çevre dokudaki yağları yakarak sağlarlar. Bu teknolojinin en belirgin farkı da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Yani 30 dk bir uygulama yapmanıza karşın vücudunuzdaki kaslar normalden 5 kat daha fazla çalışır ve yağ yakmaya başlar, önce kas yapımı artar sonra gün geçtikçe yağlar azalmaya devam eder. Bu çalışma sayesinde hem kas büyümesi oluşur hem de yağ dokusu azalır.

Emsculp® ile artık şehir yaşamındaki insanlar şehrin merkezinde, Şişli’de olan Doku Tıp Merkezi’nde 30 dakika ayırarak ulaşmak istedikleri ideal vücut yapısına kavuşabilirler. Spor yapmaya vakti olmayan ya da spor yapıp yeterli kaslı görüntüyü oluşturamayan herkesi Doku Tıp Merkezi’mize bekliyoruz.