Emsculpt ile Kol Sıkılaştırma

100 kadından neredeyse 80 i kol sıkılaştırma işlemlerine ve kol sıkılaştırma egzersizlerine en az 1 kere internetten bakıyor. Youtube arama hacminde yüksek sıralamalarda olan kol sıkılaştırma kadınlar için en çok aratılan estetik işlemlerden birisi haline gelmiş durumda. Peki Emsculpt ile kol estetiği işlemleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Sizler için hazırladık

Emsculpt ile kol sıkılaştırma işlemi diğer tüm bölgesel incelme cihazlarından farklı mantıkta çalışmaktadır. Eğer sizde bu konuyu araştıranlardansanız bu güne kadar radyofrekans ile kol sıkılaştırma ya da ultrason ile kol sıkılaştırma işlemlerini duymuş olmalısınız. Bölgesel incelme ve cilt sıkılaştırma işlemleri için evet bu iki teknoloji yıllardır kullanılmaktadır. Ancak sadece yağ azaltarak ya da deriyi sıkılaştırarak istenilen sonuç hiç bir zaman tam anlamıyla ihtiyacı karşılayamamıştır. Bunun nedeni, alttaki kas dokusunun az olmasından dolayı siz kollarınızı ne kadar inceltirseniz inceltin kol yine sallanacaktır. Çünkü eti, yağ katmanını, bağ dokuyu tutan bir kas eğer alt yapınızda yok ise istediğiniz kadar kol sıkılaştırma işlemi yapın maalesef başarılı olamayacaksınız. Ya da istediğiniz gibi olamayacak demek daha doğru olur. 

Kol sıkılaştırma egzersizleri işe yarar mı?

Tabiki işe yarar ama aralıklar ile değil düzenli yaparsanız. Bunu hayatınıza dahil etmeli ve fazla olmamak kaydıyla yapmanız gerekmektedir. Her şey de olduğu gibi fazla yapmanız kollarınızı çok kaslı gösterecek, az yapmanız işe yaramayacak ve daha kötüsü yanlış yapmanız kolunuzun sakatlanmasına bile neden olabilecektir. Bu güne kadar hiç kol kaslarınızı çalıştırmaydıysanız ve kollarınızda yağlanma var ise bu sefer kollarınızdaki yağlanma azalmadan kas oluşturabilir ve kalın kollara sahip olabilirsiniz ki bu da çoğu kadının istemeyeceği başka bir durumdur.

“Hem yağlı hem kaslı bir kol” İstemiyoruz!!!

Kol sıkılaştırmak için ameliyat olmak istiyorum 

Başka bir çözüm evet tabiki ameliyat çok yağlı kollar için uygun bir tercih olabilir ama total kilonuz eğer çok değilse ve bunu ameliyatsız kol sıkılaştırma mümkün dersek o zaman ne düşünürsünüz? Ameliyat sonunda kolunuzda boydan boya kalacak bir dikiş izi sizi rahatsız etmeyecek ise yaptırabilirsiniz tabiki ya da ufak delikler ile liposuction yaptırabilirsiniz ama bu kollarınızın yine sallanmasına çözüm olmayacaktır sadece alttaki yağı alacak ama deriniz fazla kalacağı ve içi boşalacağı için yine ameliyata döneceksiniz ve yine o iz karşınıza çıkacak.

“Kol estetiğinde ameliyat izi” İstemiyoruz!!!

Emsculpt ile kol estetiği diğer işlemlerden neden farklı?

Kol sıkılaştırma işlemi yaparken kasları çalıştıran Emsculpt aynı zamanda yağ da azalttığı için diğer tüm işlemlerden daha farklı çalışmakta ve avantajları bulunmaktadır. Emsculpt uygulama alanında triseps ve biseps dediğimiz kol arkası ve ön koldaki kaslarınızı çalıştırarak kas tonusunun artmasını sağlar. Bu sayede kaslarınız kolunuzu sıkılaştıracaktır. Ayrıca kol kaslarınızı çalıştırırken çevredeki fazla yağ dokuyu da azaltabilen Emsculpt uygulaması kolunuzun aynı zamanda yağdan incelmesinide sağlayacaktır. Bu sayede hem yağ azaldığı için hem de kol kaslarınız arttığı için daha ince ve daha sıkı bir kola sahip olmanız Emsculpt ile mümkün olmaktadır. 

Emsculpt ile Kol Sıkılaştırma Programı

Emsculpt ile kol estetiği dediğimiz program hafta 2 toplamda 4 seans olarak planlanmaktadır. Kişi ister ise uygulamalara devam edebilir herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Uygulamalar yaklaşık yarım saat sürer ve ağrı acı kesi morarma gibi yan etkileri kesinlikle yoktur. Kendi kaslarınızı geliştirdiği için organiktir, etkisi geçmez. İşlemlerden sonra oluşan kaslarınızı günlük hayatınızda da kullanmaya başlayacağınız için gerileme, eski halini alma ya da kasların erimesi gibi bir durum söz konusu değildir. 

Bu yüzden kol sarkması ve kol estetiği konularında diğer tüm uygulamalardan daha efektif sonuç alabileceğiniz Emsculpt uygulaması tercihlerinizi değiştirecektir. 

Emsculpt kol uygulaması yapan kliniklerimiz için www.emsculptturkiye.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.